Biografia

pobierz: biografia.doc

Jako solista koncertował na wielu estradach w kraju i za granicą. Występował m. in. z takimi orkiestrami jak: Sinfonia Varsovia, Capella Cracoviensis (tournée po Japonii), Taipei Sinfonietta, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej, Orkiestra Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Dolnośląskiej, Zabrzańskiej, symfonicznymi orkiestrami młodzieżowymi: Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Łodzi, Akademii Muzycznej w Warszawie, Kullabygdens Musiksaellskap w Helsingborgu (Szwecja), Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną w Łodzi. Wielokrotnie występował z recitalami w takich miejscach jak: Żelazowa Wola, warszawskie Łazienki (przy pomniku F. Chopina), Towarzystwie im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Studiu Polskiego Radia  we Wrocławiu, Teatrze Wielkim w Łodzi, Filharmonii w Bydgoszczy, Filharmonii w Gdańsku, Łodzi, za granicą: 

w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Holandii, Szwecji, Czechach i Japonii.

W latach 2001-2006 był członkiem „Tria Polskiego” koncertując na wielu estradach międzynarodowych, m.in.: w sali KKL w Lucernie, Studiu koncertowym radia ORF w Wiedniu, Pałacu Merostwa w Lionie (Francja), Międzynarodowych Festiwalach
w Trondheim, Reykholt (Islandia), Musical Carthage (Tunezja), w Norwegii, Algierii, Japonii. W roku 2004 „Trio Polskie” wraz z francuskim klarnecistą  Jean-Marc Fessardem nagrało płytę CD (DUX) z Kwartetem na koniec czasów Oliviera Messiaena.

Tomasz Bartoszek dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia w Łodzi, Warszawie (studio koncertowe S1),

Wrocławiu (studio koncertowe), dla Telewizji Polskiej, Niemieckiej, Austriackiej i Holenderskiej.

Brał również udział w powstaniu płyty DVD (Brillant Classics), wykonując nokturny Chopina.

Dokonywał również nagrań muzyki do filmów.
Od 2007 współpracował z „Konzert Und Theater St. Gallen” w Szwajcarii biorąc udział w wielu projektach kameralnych i solowych współpracując z muzykami z różnych krajów.

Wystąpił na wielu Festiwalach,  m. in.: Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, Robert Schumann Tage w Zwikau (Niemcy),    Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Szczecinie, Janackovy Maj w Ostrawie, St. Galler Festspiele (Szwajcaria), Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Warszawie i wielu innych.

Jako doktor habilitowany prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi.  Wśród jego wychowanków są laureaci międzynarodowych konkursów pianistycznych. Tomasz Bartoszek otrzymał również Nagrody Rektora III i II stopnia (m.in. za wysoki poziom prowadzonych zajęć…). Bierze także udział w pracach jury konkursów pianistycznych.

Pianista, urodzony w Łodzi, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego.

Studiował również kameralistykę w Hochschule für Musik und Theater w Hannowerze w klasie prof. Gerrita Zitterbarta. Swoje umiejętności doskonalił m. in. u takich muzyków jak: Maria Szwajger-Kułakowska, Marian Lapsansky, Joseph Kalichstein i Henry Meyer (z Juilliard School  of Music), Frans Helmerson.

Tomasz Bartoszek był Uczestnikiem Międzynarodowych Konkursów im. Fryderyka Chopina w 1990 (oficjalna  ekipa polska) i 1995 roku. Jest laureatem Ogólnopolskich Konkursów Pianistycznych, m.in. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

© 2016 - tomaszbartoszek.com, All Rights Reserved

Made by Tomasz Bartoszek